Oleje silnikowe do TOYOTA LAND CRUISER

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 90 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
TOYOTA LAND CRUISER (_J25_) 2.4 Hybrid 4WD (TJH251)
2023.10
2393
T24A-FTS
330
(243)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J25_) 2.8 D MHEV 4x4 (GDJ251)
2024.05
2755
1GD-FTV
204
(150)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J25_) 2.8 D MHEV 4x4 (GDJ251)
2025.05
2755
1GD-FTV
205
(151)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J25_) 2.8 GD 4x4 (GDJ250)
2024.06
2755
1GD-FTV
204
(150)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 2.8 D-4D
2024.03
2755
1GD-FTV
230
(169)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 2.8 D-4D (GDJ150_, GDJ155_, GDJ150, GDJ151)
2015.06
2755
1GD-FTV
177
(130)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 2.8 D-4D (GDJ150, GDJ155)
2018.10
2755
1GD-FTV
200
(147)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 2.8 D-4D (GDJ155, GDJ150)
2020.07
2755
1GD-FTV
204
(150)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 300 (_J3_) 3.3 Twin Turbo 4WD (FJA300)
2022.02
3346
F33A-FTV
299
(220)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 300 (_J3_) 3.4 (VJA300)
2021.08
3445
V35A-FTS
415
(305)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 3.5 (GRJ152_)
2015.09
3456
7GR-FKS
280
(206)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 200 (_J2_) 4.5 D4-D (VDJ200_)
2015.08
4461
1VD-FTV
249
(183)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 200 (_J2_) 4.5 D4-D (VDJ200)
2012.01
4461
1VD-FTV
272
(200)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 200 (_J2_) 4.5 D4-D (VDJ200)
2013.01
4461
1VD-FTV
232
(171)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 200 (_J2_) 4.6 V8 (URJ202W)
2012.01
4608
1UR-FE
318
(234)
samochód terenowy zamknięty
Pokaż więcej
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_, RJ73_, RJ70RV)
1984.11
1993.05
2367
22R
110
(81)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_, RJ73_)
1984.11
1993.05
2367
22R
105
(77)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_V, RJ73_V)
1985.01
1996.12
2367
22RE
114
(84)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 D (LJ70_, LJ70R)
1984.11
1985.10
2446
2L
72
(53)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 TD (LJ70_, LJ73_, LJ70RV)
1985.10
1990.05
2446
2L-T
86
(63)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 TD (LJ70)
1990.01
1993.05
2446
2L-T
90
(66)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 2.4 TD (LJ70_, LJ70R)
1990.07
1996.05
2446
2L-T
90
(66)
samochód terenowy otwarty
TOYOTA LAND CRUISER 90 (_J9_) 2.7 (RZJ95, RZJ90)
1995.06
2002.08
2694
3RZ-FE
150
(110)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 2.7 (TRJ120, TRJ125)
2003.11
2010.02
2694
2TR-FE
163
(120)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 2.7 (TRJ150_, TRJ155_, TRJ150R, TRJ150W)
2009.08
2694
2TR-FE
163
(120)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.0 D 4WD (BJ42, BJ40RV)
1969.03
1984.10
2977
B
80
(59)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.0 TD (KZJ70_, KZJ73_, KZJ77_, KZJ78_, KZJ71_)
1993.05
1996.05
2982
1KZ-T 1KZ-TE
125
(92)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 D-4D (KDJ90, KDJ95, KZJ9_, LJ9_, RZJ9_, VZJ9_)
2000.02
2002.08
2982
1KD-FTV
170
(125)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 D-4D 4WD (KDJ90_, KDJ95_, KDJ90W, KDJ95W)
2000.08
2002.08
2982
1KD-FTV
163
(120)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 TD (KZJ90_, KZJ95_, KZJ90R, KZJ95R, KZJ90W, KZJ95W)
1996.04
2002.12
2982
1KZ-TE
125
(92)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 TD (KZJ90, KZJ95)
1995.04
2000.07
2982
1KZ-TE
140
(103)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 3.0 TD (KZJ70_, KZJ70R)
1993.05
1996.05
2982
1KZ-T
125
(92)
samochód terenowy otwarty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D (KDJ120, KZJ120)
2003.02
2009.07
2982
1KZ-TE
133
(98)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D (KZJ120_, KZJ120R)
2005.08
2009.07
2982
1KZ-TE
131
(96)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D (KZJ120)
2002.09
2009.07
2982
1KZ-TE
125
(92)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D-4D (KDJ120_)
2006.08
2009.07
2982
1KD-FTV
204
(150)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125, KDJ121)
2002.09
2010.12
2982
1KD-FTV
173
(127)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125)
2004.07
2009.08
2982
1KD-FTV
166
(122)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125)
2002.09
2009.08
2982
1KD-FTV
163
(120)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 3.0 D-4D (KDJ150_, KDJ150, KDJ155)
2009.08
2982
1KD-FTV
173
(127)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 3.0 D-4D (KDJ155_, KDJ150_, KDJ150R, KDJ155R)
2009.08
2982
1KD-FTV
190
(140)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 3.0 TDi (KDJ150_)
2009.08
2982
1KD-FTV
163
(120)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER VAN (_J15_) 3.0 D4d 4WD (KDJ155, KDJ150)
2011.01
2982
1KD-FTV
190
(140)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D (LJ120, LJ125)
2002.09
2010.02
2986
5L-E
95
(70)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.4 i 24V (VZJ90_, VZJ95_, VZJ90R, VZJ95R, VZJ90W,...
1996.03
2002.08
3378
5VZ-FE
178
(131)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.4 TD (BJ71_V, BJ74)
1985.10
1989.12
3431
13BT
124
(91)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER Softtop (_J4_) 3.4 4WD (BJ42, BJ45, BJ46)
1980.08
1983.10
3431
3B
90
(66)
samochód terenowy otwarty
TOYOTA LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.4 D (BJ42_V, BJ45_V, BJ46_, BJ42RV, BJ45RV)
1980.08
1984.10
3432
3B
90
(66)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J6_) 3.4 Diesel (BJ60, BJ61)
1981.10
1987.08
3432
3B
90
(66)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.4 D (BJ70, BJ73, BJ75)
1984.11
1996.12
3432
3B
95
(70)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER pick-up (_J4_) 3.4 D (BJ45_P, BJ45RP)
1980.08
1984.10
3432
3B
90
(66)
pick-up
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.5 D (PZJ70/73/75)
1990.01
3500
0
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J6_) 4.0 (FJ62_G, FJ62RG)
1987.08
1992.12
3956
3F-E
156
(115)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J6_) 4.0 (FJ62_V)
1984.11
1987.08
3956
3F
137
(101)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.0 (FJ80_, FJ80R, FJ80G)
1990.01
1992.10
3956
3F-E
156
(115)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 4.0 (GRJ120, GRJ125, GRJ121)
2002.12
2010.12
3956
1GR-FE
249
(183)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 4.0 (GRJ120, GRJ125)
2002.09
2010.08
3956
1GR-FE
243
(179)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 4.0 (GRJ120)
2005.08
2009.07
3956
1GR-FE
276
(203)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J12_) 4.0 V6 VVT-i (GRJ125)
2003.01
2009.07
3956
1GR-FE
282
(207)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 4.0 V6 Dual VVTi (GRJ150_)
2009.08
3956
1GR-FE
279
(205)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 4.0 V6 VVT-i (GRJ150_, GRJ125_, GRJ150)
2009.08
3956
1GR-FE
282
(207)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER PRADO (_J15_) 4.0 V6 VVTi (GRJ150)
2009.08
3956
1GR-FE
275
(202)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 4.0 D (HJ47_V)
1980.08
1984.10
3980
2H
103
(76)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J6_) 4.0 D (HJ60_)
1981.10
1988.01
3980
2H
105
(77)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J6_) 4.0 Diesel (HJ60)
1982.01
1985.12
3980
2H
101
(74)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J6_) 4.0 Diesel (HJ60)
1982.10
1989.12
3980
2H
103
(76)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J6_) 4.0 Turbo-D (HJ61_V, HJ61)
1985.10
1989.12
3980
12HT
136
(100)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER pick-up (_J4_) 4.0 D (HJ47_P, HJ47RP)
1980.08
1984.10
3980
2H
103
(76)
pick-up
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.2 D (HZJ76, HZJ78, HZJ70, HZJ73, HZJ75, HZJ79, HZJ77,...
1990.01
4164
1H-Z
131
(96)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.2 TDi 4x4 (HDJ78)
2001.09
2006.06
4164
1HD-FTE
204
(150)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.2 D (HZJ105)
1998.03
2007.08
4164
1H-Z
131
(96)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.2 TD (HDJ100_, HDJ100)
1998.01
2007.08
4164
1HD-FTE
204
(150)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 D (HZJ80, HZJ81)
1990.01
1997.12
4164
1H-Z
135
(99)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD (HDJ80, HDJ81)
1990.01
1997.12
4164
1HD-T
167
(123)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD (HDJ80)
1992.08
1997.12
4164
1HD-T
160
(118)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD 24V (HDJ80_, HDJ80, HDJ81V)
1995.01
1997.12
4164
1HD-FT
170
(125)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 4.2 D (HZJ70, HZJ73)
1990.01
2001.08
4164
1H-Z
167
(123)
samochód terenowy otwarty
TOYOTA LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.2 D 4x4 (HZJ7__V, HZJ75RP, HZJ79R)
1990.01
4164
1H-Z
131
(96)
Platforma / podwozie
TOYOTA LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 4.2 (FJ40, FJ43, FJ45, FJ55)
1975.01
1986.04
4230
2F
121
(89)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER (_J6_) 4.2 (FJ60_V, FJ55_)
1981.10
1988.01
4230
2F
120
(88)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER pick-up (_J4_) 4.2 (FJ45_P)
1975.01
1986.04
4230
2F
121
(89)
pick-up
TOYOTA LAND CRUISER Softtop (_J4_) 4.2 4WD (FJ40, FJ45, BS46)
1972.11
1983.10
4230
2F
121
(89)
samochód terenowy otwarty
TOYOTA LAND CRUISER Softtop (_J4_) 4.2 4WD (FJ45_, FJ45R, FJ40_, FJ40R)
1974.11
1984.12
4230
2F
137
(101)
samochód terenowy otwarty
TOYOTA LAND CRUISER 200 (_J2_) 4.5 D V8 (VDJ200)
2008.01
4461
1VD-FTV
286
(210)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 200 (_J2_) 4.5 D4-D (VDJ200)
2007.09
4461
1VD-FTV
265
(195)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 200 (_J2_) 4.5 D4-D (VDJ200)
2007.08
4461
1VD-FTV
235
(173)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.5 24V (FZJ80_)
1992.08
1997.12
4477
1FZ-FE
205
(151)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.7 (UZJ100_, UZJ100R)
1998.01
2007.08
4664
2UZ-FE
235
(173)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.7 (UZJ100)
2002.02
2007.08
4664
2UZ-FE
238
(175)
samochód terenowy zamknięty
TOYOTA LAND CRUISER 200 (_J2_) 4.7 V8 (UZJ200)
2008.01
4664
2UZ-FE
288
(212)
samochód terenowy zamknięty
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Toyota Land cruiser
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
204.18 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.90 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.92 
zł
61.96
50.37 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
71.77
58.35 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W20 5l Special TEC AA

5W20 5l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
356.65 
zł
306.73
249.37 zł
(61.35 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4600

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
100.53 
zł
86.46
70.29 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W20 1l Special TEC AA

5W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
87.88 
zł
75.58
61.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l Special TEC F

5W30 1l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.71 
zł
80.59
65.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: TOYOTA LAND CRUISER – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: TOYOTA LAND CRUISER powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: TOYOTA LAND CRUISER typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: TOYOTA LAND CRUISER jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: TOYOTA LAND CRUISER, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: TOYOTA LAND CRUISER?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: TOYOTA LAND CRUISER? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: TOYOTA LAND CRUISER, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: TOYOTA LAND CRUISER w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: TOYOTA LAND CRUISER.